Krem nutella z awokado

Każdy na pewno pamięta z dzieciństwa słodki smak nutelli. Niestety z wiekiem nasze priorytety się zmieniają i słodki smak nie jest już najważniejszy. Zaczynamy stawiać na takie walory spożywanych produktów, jak zdrowe składniki czy brak pustych kalorii. W związku z tym wiele naszych ulubionych przysmaków z dzieciństwa nie trafia koniec końców do naszych zakupowych koszyków. Do takich produktów, za którymi na pewno tęskni nie jeden z nas, jest na pewno Nutella. Jeśli stawiamy na zrównoważone posiłki to na pewno musimy się pożegnać z naszym przysmakiem z dzieciństwa. Jednak czy na pewno?

Dzięki kreatywności możemy stworzyć własną, zdrowa wersję tego słodkiego kremu o smaku orzechowo-czekoladowym. Jeśli tęsknicie za kanapkami czy deserami, których baza była właśnie nutella, to koniecznie wypróbujcie krem nutella z awokado. Jego przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy kilka produktów, które na pewno masz w kuchni jeśli kochasz zdrowa kuchnie.
Do przygotowania tego kremu jest nam potrzebne przede wszystkim awokado. Możemy również dodać do niego banany, to dodatkowo wzbogaci smak naszego deseru. Następnym składnikiem są nasze ulubione pestki i orzechy. W końcu Nutella ma smak orzechowy. Gdy w kielichu blendera mamy już przygotowaną gładką masę, to możemy do niej dodać kakao. W ten sposób przygotowaliśmy domowa Nutelle. Nawet jeśli za pierwszym Razem uzyskany smak nas nie przekona, to warto podjąć kolejne próby i zmienić proporcje czy odrobinę składniki tak, by uzyskać idealna dla nas mieszankę. Gdy odkryjemy smak idealny dla nas możemy przejść do korzystania z naszego kremu. Ten również stanowi idealny dodatek do kanapek, ciast czy deserów.

Z pewnością przypadną one do gustu zarówno dzieciom jak i dorosłym. A my będziemy mieć pewność, że podawane przez nas posiłki są zdrowe i nie będą zbyt tuczące. Z tego też powodu będzie to idealne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i osób pilnujących liczby spożywanych kalorii.
W końcu to bardzo ważne, żeby dbać nie tylko o linię.

Author: uszwajcara.com.pl