Chrzciny – w domu czy w restauracji?

Chrzest Święty to ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica i dziecka. Ma bardzo duże znaczenie religijne – to pierwszy sakrament przyjmowany przez dziecko, następuje więc uroczyste włączenie do wspólnoty ludzi wierzących nowego członka. Świadkami tego wydarzenia są specjalnie na tą okazję wybierani Rodzice Chrzestni, których zadaniem jest wspieranie rodziców ochrzczonego dziecka. I choć uroczystość powinna mieć wymiar główne duchowy, od wielu lat uroczystość Chrztu Świętego stanowi wspaniałą okazję do rodzinnego spotkania przy suto zastawionym stole. Dawniej gości zapraszano do domu, dziś nie jest to jedyne rozwiązanie. Niemalże równie często spotkania z okazji chrztu organizowane są w restauracjach.

Przyjęcie w restauracji.

Bardzo często na przyjęcie w restauracji decydują się osoby, które na chrzciny zaprosiły dużo osób. To bardzo wygodne rozwiązanie – po stronie restauracji znajduje się zadbanie o odpowiednią ilość miejsc, zastawę, dekorację, menu, napoje. Rodzice opłacają tylko tak zwany „talerzyk”, czyli ustaloną wcześniej kwotę za każdego gościa. Ceny wahają się w zależności od ilości potraw, prestiżu restauracji, ilości gości itd. Trzeba liczyć się z tym, że koszty poniesione za jedną zaproszoną osobę to kwota w wysokości 140-200 zł. Podczas przyjęcia rodzice mogą w pełni skupić się na dziecku i zaproszonych gościach, ponieważ wszystkie ewentualne problemy rozwiąże obsługa restauracji.

Przyjęcie w domu przy wsparciu firmy cateringowej.

Nie wszyscy rodzice decydują się na urządzenie chrzcin w restauracji. Czy to jednak znaczy, że podczas przyjęcia są skazani na ciągłe doglądanie i pilnowanie gotujących się potraw? Absolutnie nie! Już niemalże w każdym mniejszym i większym mieście można skorzystać z usług firmy cateringowej, która przygotuje okolicznościowe menu i zadba o to, by potrawy, jeszcze ciepłe, trafiły na talerze gości. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności długiego sprzątania po rodzinnym spotkaniu – w zlewie nie ma tony naczyń do mycia, a potrawy, które pozostały są schludnie zapakowane i schowane do lodówki. Catering na chrzciny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą martwić się w tym dniu o to, żeby potrawy były ciepłe i smaczne, a gościom nie zabrakło niczego.

Jak wygląda taka usługa?

W menu znajduje się przystawka, zupa, danie główne oraz przekąski. Ofertę można poszerzyć dodając do niej jakieś dania lub atrakcje w stylu fontanny czekoladowej. Co więcej, firmy cateringowe wypożyczają obrusy oraz zastawę, co przy większej liczbie gości jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu rodzice nie muszą martwić się przygotowaniami, a firma cateringowa gwarantuje najwyższy poziom wykonywanych usług.

Author: uszwajcara.com.pl