Silny ból

Potworny ból, palec, całą stopa. Nie wiesz co robić, by chociaż trochę zelżało. Nie pomagają maści, leki przeciwbólowe, najwyższa pora wybrać się do lekarza. Wywiad, zlecone badania i odpowiedź jest oczywista. Dna moczanowa.

Atak dny moczanowej jest niespodziewany, nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje. Często ludzie męczą się długimi godzinami, a nawet dniami z podstępnym schorzeniem. Podane leki łagodzą ból, czy jednak całkowicie pozbędziemy się choroby?

Zlecone badania to oczywiście stężenie kwasu moczowego, a także dobowa utrata kwasu moczowego z moczem. Często jednak zdarza się, że podczas ataku poziom kwasu moczowego jest prawidłowy, w wyniku tego zlecane jest badanie, które polega na analizie płynu stawowego pod mikroskopem. Badanie to jest bardzo dokładne i za jego pomocą możemy określić czy jesteśmy chorzy. Z chorego stawu pobierany jest płyn i zostaje poddany analizie, która wykazuje obecność kryształków moczanu sodu. W czasie ataku poddawani jesteśmy także badaniu RTG, które ułatwia odnalezienie guzków dnawych, nadżerki.
Dna moczanowa jest nieprzyjemną chorobą, która może prowadzić do wielu komplikacji, w konsekwencji nawet do niewydolności nerek. Odpowiednia dieta oraz leki pomogą okiełznać chorobę, która wywołuje silny ból, który z czasem ulega natężeniu.

Niestety wiele osób bagatelizuje leczenie, wprowadzone leki mogą być uzupełniane o pomocne zioła. Najczęściej wybierany jest podagrycznik, który pożywany regularnie jest niezastąpiony w leczeniu tego uciążliwego schorzenia.

Author: uszwajcara.com.pl