Treść w hasłach

Wszędzie tam, gdzie pojawia się jakiś tekst, możemy wybrać z niego słowa, które tak naprawdę w ogromnym skrócie pokażą nam zakres jego treści. Tak samo jest z treściami publikowanymi na różnych stronach internetowych.
Są to tak zwane keywords content. Czyli słowa kluczowe. Są to pojedyncze wyrazy lub złożone sformułowania, które odnoszą nas do zakresu tekstu. Po co się je stosuje ? Ich głównym zadaniem jest porządkowanie treści i możliwość szybkiego odnajdowania tekstów o podobnej tematyce dzięki temu, że podamy właśnie takie słowo kluczowe.

 

Frazy kluczowe mogą być bardzo ogólne – na przykład wpiszemy w wyszukiwarkę hasło : rower. Pojawi się wiele różnych stron, na których znajdziemy takie słowo. Mogą być też one brandowe, czyli obejmować nazwę jakiejś firmy czy marki. Dodatkowo wyróżnia się także słowa kluczowe lokalne – gdzie podaje się nazwę miejsca, w którym np. szukamy tego naszego roweru lub frazy niszowe. Te są długie i bardzo uszczegóławiają temat. Z ich pomocą wyszukujemy bardzo doprecyzowanych informacji.
Słowa kluczowe są bardzo przydatne. Porządkują one treści zamieszczone w sieci i ułatwiają nam odnalezienie odpowiednich zagadnień.

 

Author: uszwajcara.com.pl