Wycie psa.

Wiele młodych osób, które przeprowadzają się do nowego domu, szczególnie jednorodzinnego, kupują sobie psa. Jednak pies to nie tylko same zalety. Posiadanie psa wiąże się także z odpowiedzialnością.
Posiadacze psów, szczególnie dużych, borykają się niekiedy z takimi niedogodnościami jak wycie psa, szczególnie w nocy. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup psa warto poczytać o danej rasie psa. Tak, żeby być przygotowanym na taką ewentualność oraz i wiedzieć dlaczego pies wyje.

 

Psy są potomkami wilków i samo wycie jest charakterystyczne dla wilków. Wilki zazwyczaj żyją w stadach i wycie służy im do odstraszania wroga, informowania innych członków stada. Psy w dzisiejszych czasach raczej nie żyją już w stadach, ale często wyją, szczególnie niektóre rasy. Wycie u psów ma za zadanie informowania o emocjach psa. Czasami pies wyje, gdy chce zakomunikować swoje prawo do terytorium, jeśli w bliskim otoczeniu pojawił się jakiś nowy samiec. Wycie jest także cechą charakterystyczną u niekastrowanych samców. Warto wziąć takie rzeczy pod uwagę, szczególnie gdy dookoła nas mieszkają sąsiedzi.

 

Author: uszwajcara.com.pl