Tradycyjne danie studenckie

Kiedy maturzyści decydują się pójść na studia, ich budżet jest zazwyczaj mocno ograniczony. Większość z nich wcześniej skupiała się na szkole, ewentualnie dorabiając podczas wakacji i nie posiada stałego dochodu, zazwyczaj to rodzice pomagają im się utrzymać. Nawet gdy decydują się na połączenie nauki z pracą, raczej nie mogą sobie pozwolić na codzienne obiady w ekskluzywnych restauracjach. Czym więc żywią się uczniowie?

Kebab – nowy król

Pojawił się nagle i szybko zyskał popularność. Nic dziwnego – w przystępnych cenach mamy do wyboru wiele opcji: tortille, kebab w bułce, zestawy z frytkami. Budki z tureckim jedzeniem znajdziemy w każdej dzielnicy, w szczególności w okolicy szkół wyższych i akademików, gdzie często otwarte są całą dobę. Nic nie smakuje lepiej, kiedy podczas nauki przychodzi ochota na ciepłą przekąskę lub gdy w środku nocy wracasz do domu i jesteś tak głodny, że tylko bułka wypełniona świeżym mięsem i warzywami może ci pomóc.

Najlepsze miejsca w Poznaniu

Choć miejsc oferujących to danie jest wiele, niektóre mogą nas rozczarować. Zdarza się, że sprzedawca nie chcąc wyrzucać towaru zaserwuje nam nieświeże mięso, co może się skończyć nieprzyjemnie, dlatego należy uważnie wybierać lokale. Wśród polecanych jest między innymi Sułtan Kebab Soprano Poznań, w którym znajdziemy także inne fast foody oraz klasyczne dania obiadowe. Świetne opinie zbiera Stodoła, zlokalizowana w centrum miasta, która ma w swojej ofercie także wersje wegetariańskie. Weganom proponujemy Vegar, który swoje wyśmienite potrawy podaje w pieczonym chlebku arabskim. Jeżeli nie ufasz przewodnikom i wolisz sam wybrać miejsce – idź tam, gdzie jest największa kolejka, a na pewno się nie zawiedziesz.

 

Author: uszwajcara.com.pl