Różnice między weganizmem a wegetarianizmem. Produkty dla wegetarian i wegan – dieta wegetariańska w Warszawie

Wśród nieustającej mody na modę panuje obecnie moda na wszystko. Możemy wśród wielu mód wyróżnić modę vege. Jest to moda na wegetarianizm lub weganizm. Słowa bardzo podobnie brzmiące jednak oznaczają co innego. Jeśli ktoś jest wegetarianinem lub weganinem to zna różnice różniące oba te słowa. Dla osób jedzących normalnie są to obce słowa.
Dieta wegetariańska polega na odrzucaniu z dieta dań mięsnych. Natomiast produkty wegańskie są to produkty, które nie mogą pochodzić od zwierząt. Zatem weganizm jest pewną szerszą odmianą wegetarianizmu, ponieważ wegetarianizm odrzuca tylko mięso a weganizm odrzuca mięso ale i wszelkie produkty, które maja odzwierzęce pochodzenie, czyli np. mleko, ser, jaja, a nawet ubrania nie mogą pochodzić za przyczyną zwierząt. Co w dzisiejszych czasach ciężko jest sprawdzić w stu procentach.

 

Produkty dla wegetarian i wegan nie są łatwo dostępne we wszystkich sklepach. Są one łatwo dostępne w dużych miastach takich jak Warszawa. Jeśli ktoś mieszka w małych miastach to ma ten dostęp utrudniony i musi się zaopatrzyć w produkty wegańskie lub wegetariańskie w większych miastach.

 

Author: uszwajcara.com.pl