Mielone mięso z indyka – najlepszy wybór w diecie maluszka czyli co zrobić z mielonego mięsa z indyka?

Mielone mięso z indyka – najlepszy wybór w diecie maluszka

Mięso jest bardzo ważnym elementem żywienia, a małe dzieci powinny spożywać znaczne jego ilości, gdyż jest ono kluczowe dla prawidłowego rozwoju. Niestety, większość mięsa dostępnego na rynku nie jest zdrowa, co szczególnie dotyczy drobiu, który, o ile jest pozbawiony chemii i antybiotyków, jest najlepszym rodzajem mięsa dla młodego organizmu. Dlatego też najlepiej jest tu postawić na mięso z indyka. Zawartość szkodliwych substancji jest w nim mniejsza, a najlepsze będzie ono w formie mielonej.

Co zrobić z mielonego mięsa z indyka dla dziecka?

Mielone mięso z indyka daje dość spore do popisu. Chcąc wymyślić, co zrobić z mielonego mięsa z indyka, warto się po prostu inspirować kuchnią dla osób starszych, jednak dostosować potrawy do delikatnego układu pokarmowego maluszka.

Z mięsa mielonego z indyka można na przykład przyrządzić pyszne kotleciki do burgera, doprawiając mięso delikatnymi ziołami, gdyż dzieci nie powinny spożywać przypraw ostrych. Ponieważ dzieci powinny najlepiej unikać potraw smażonych i grillowanych w sposób tradycyjny, można kotleciki po prostu przygotować z użyciem grilla elektrycznego lub uformować je tak, by były cienkie i usmażyć na patelni do smażenia bez tłuszczu. Można je też po prostu uformować, zawinąć w folię do pieczenia i upiec w piekarniku.

Doskonałe będą też zdrowe nuggetsy z mięsa z indyka. Najlepiej przygotować je, dodając do niego nieco mąki kukurydzianej, która będzie służyła za spoiwo, a następnie należy przygotować zdrową panierkę tradycyjną lub obtoczyć je w płatkach kukurydzianych, po czym umieścić w rozgrzanym piekarniku.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na nic się zda zastosowanie zdrowego mięsa i zdrowa jego obróbka cieplna, jeżeli użyjemy niewłaściwych dodatków. Do domowych burgerów dla dzieci trzeba użyć bułek, które nie będą nafaszerowane spulchniaczami i konserwantami, w tym szczególnie trzeba się wystrzegać specjalnych bułek do burgerów obecnych w wielu marketach, gdyż są to najbardziej szkodliwe wypieki.

Author: uszwajcara.com.pl