Prosto i logicznie

Znalezienie rozwiązania jest celem każdej gry logicznej. Dzięki podążaniu określonymi regułami gracze są w stanie wypełnić pola, doprowadzając do wyłonienia się rozwiązania. Po dojściu do pewnej wprawy biorą oni udział w zawodach, które polegają na zdobywaniu punktów i zakończeniu gry w jak najkrótszym czasie. Właśnie dzięki tej nutce rywalizacji gry logiczne nie tracą na świeżości, a ich entuzjastów wciąż przybywa.

Jak każdej innej łamigłówki, również zasady sudoku są niezwykle proste i ograniczają się do jednej konkretnej instrukcji – cyfry nie mogą się powtarzać w obrębie wiersza, kolumny i kwadratu składowego. W każdym innym wariancie nie ma żadnych przeszkód, aby cyfry znalazły się w bardzo bliskim sąsiedztwie.

Taka prosta wytyczna dalej nieograniczone możliwości generowania plansza oraz wypełniania ich określonym układem cyfr. Trzeba tylko znaleźć własny sposób, opracować indywidualną metodę, na efektywne znalezienie prawidłowego układu w obrębie wiersza, kolumny, kwadratu czy całej planszy. Po jakimś czasie niektóre kombinacje będą dużo wyraźniejsze od innych, dlatego też zaleca się regularne ćwiczenie i stopniowe zwiększanie poziomu trudności.

 

Author: uszwajcara.com.pl